O projektu

Projekt Divadla Archa Ti, kdo mluví sami za sebe je zaměřen na dokumentární divadlo a divadlo v sociálním kontextu. Navazuje na dlouholetou tvůrčí, vzdělávací a networkingovou činnost, kterou Archa v tomto směru vyvíjí.

Naší vizí je posílení pozice dokumentárního divadla v Česku a v mezinárodním měřítku a zahuštění neformální sítě profesionálů pracujících s prostředky dokumentárního divadla.

Naším cílem je provázat tvorbu divadelního představení (I.) se vzděláváním padesáti profesionálů různého zaměření a z různých zemí světa v rámci dvou ročníků Mezinárodní letní školy divadla v sociálním kontextu (II.) a souběžně vydat interaktivní elektronickou publikaci (III.) zachycující specifickou metodologii takové práce. Dvěma vybraným projektům poskytneme 4-týdenní rezidenční program s veřejnou prezentací a odborné konzultace výsledku tvorby. Chceme zapojit 50 neprofesionálů neboli „odborníků na život" z Česka a Norska, spolu s nimi vytvořit inscenace schopné mezinárodního hostování (V.), současně fungující jako mezinárodně přenositelný formát a tento formát i titul nabízet k uvedení. Metodologická příručka bude distribuována v síti českých, evropských a mimoevropských uměleckých škol.

 

Podívejte se na dokumentární film Hezký už nikoho nebaví režisérky Johansson. Film vznikl na základě rozhovoru s režisérkou Janou Svobodovou o inscenaci Ti, kdo mluví sami za sebe.

 

 

Projekt Ti, kdo mluví sami za sebe je podporován fondy EHP a Norska.

EEA Grants

Working together for a green, competitive and inclusive Europe

 

Státní fond kultury ČR